Pénzügyi, adójogi és költségvetési ismeretek gyakorlat levelező

a Pénzügyi adójogi és költségvetési ismeretek gyakorlat c. tantárgyból

tárgykód: AJAPEN132MTL4

Munka-és társadalombiztosítási szak levelező tagozat

2016/2017. tanév II. félév

Tárgyfelelős: Dr. Varga Zoltán PhD egyetemi docens

Tárgyfelelős intézet/tanszék: Államtudományi Intézet Pénzügyi Jogi Tanszék

Tantárgy oktatója: Dr. Varga Zoltán PhD egyetemi docens

Előtanulmányi kötelezettség: -

Óraszám/hét vagy Óraszám/félév: 4/félév.

Számonkérés módja: gyakorlati jegy

A gyakorlati foglalkozás célja, hogy elmélyítse az előadásokon elhangzott ismereteket, másrészt pedig lehetőséget adjanak arra, hogy a hallgatók megismerkedjenek a pénzügyi jogi jogalkalmazás néhány alapvető kérdésével, egyéni feladatok megoldása útján.

A 4 órás gyakorlaton a helyi adókhoz kapcsolódó számítási példa kerül bemutatásra, majd az óra második felében történik az értékelésre kerülő számítási példa megoldása.

Az aláírás feltétele, hogy a hallgató a gyakorlati foglalkozáson részt vegyen, melynek időpontja:

2017. március 24. péntek 16-19:30 XX. előadó

A gyakorlaton egy Személyi jövedelemadóhoz kapcsolódó számítási feladatot kell megoldani, amelynek értékelése érdemjeggyel (1-5 minősítéssel) történik. A megoldáshoz az 1995. évi CXVII. tv. a személyi jövedelemadóról (SZJA) és számológép használható.

A 3. pontban kifejtetteknek megfelelően félév közbeni a számonkérés.

1995. évi CXVII. tv. a személyi jövedelemadóról (SZJA)

Pénzügyi Jog II. (szerk. Simon István) Osiris Kiadó, Budapest 2012.

Erdős Éva - Fekete Zoltán - Molnár Valéria: Pénzügyi jog igazságügyi ügyintéző szakos hallgatók részére, Virtuóz Kiadó, Budapest, 2006. (Az ÁJK Kari Könyvtárában hozzáférhető) vonatkozó része

Pénzügyi jog I. (szerk. Halustyik Anna) Aula Kiadó, Budapest 2005. vonatkozó része

Developmental tendencies of Financial Law in the XX st century (Közjogi intézmények a XXI. században. A közigazgatási jogi alszekció előadásainak szerkesztett változata) PTE ÁJK 2004. 31-47.

Kötelező jogszabályok

-       1995. évi CXVII. tv. a személyi jövedelemadóról (SZJA)

Miskolc, 2017. február