Konferencia híres történelmi perekről

2021. október 23., 12:05

Konferencia híres történelmi perekről

A Miskolci Egyetem Jogtörténeti és Jogelméleti Intézete és az MTA-MAB Jogtörténeti és Jogelméleti Munkabizottsága 2021. október 29-én „Híres történelmi perek II.” címmel tudományos konferenciát rendez az Állam- és Jogtudományi Kar Eperjes termében. A miskolci jogi kar fennállásának 40. jubileumi éve alkalmából megrendezésre kerülő konferencián Eperjesről, Kolozsvárról, Szegedről, Pécsről, Debrecenből, Egerből és Budapest több egyeteméről érkeznek neves történészek, jogtörténészek és római jogászok, hogy a miskolci kollégáikkal együtt összesen tizenhat híres pert elemezzenek. A rendezvény, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak, az Igazságügyi Minisztérium „Jogászképzés színvonalának emelését célzó programja” keretében valósul meg.

A konferencia programja