Király Tibor gyászjelentés

2022. január 24., 15:15

Életének 102. évében, 2021. december 28-án elhunyt Dr. Király Tibor jogászprofesszor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja.

Professzor úr volt az elnöke az egyetemi szintű miskolci jogászképzés megszervezésében meghatározó szerepet betöltött ún. karközi bizottságnak. Önzetlenül támogatta a bűnügyi tudományok oktatásában-kutatásában résztvevő pályakezdő kollégákat, köztük karunk oktatóit is, figyelemmel kísérte és segítette a fiatalabb pályatársak munkáját.

A Miskolci Egyetem a Kar előterjesztése alapján 2001-ben díszdoktorrá választotta, elismerve az Egyetem és az Állam- és Jogtudományi Kar érdekében kifejtett tevékenységét.

Professzor úr emlékét megőrizzük, tudományos eredményeit a jövő jogásznemzedékeivel is megismertetjük.

Prof. Dr. Király Tibor búcsúztatására 2022. január 28-án 10.00 órakor kerül sor a Fiumei úti sírkertben.