IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíj 2021-2022. II. félév

NEMZETI KIVÁLÓSÁGI JOGÁSZÖSZTÖNDÍJÁRA

a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán

a 2021/2022. tanév II. félévre

A pályázat beadásának határideje:

2022. február 28. (hétfő) 12.00

A pályázat benyújtásának módja:

Elektronikus formában az UNISYS rendszeren keresztül

Elérhető: 2022. február 21. (hétfő)

Az Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjára pályázhatnak:

a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának azon hallgatói, akik

• nappali tagozaton, államilag támogatott, illetve költségtérítéses osztatlan jogászképzésben vesznek részt (első-ötödéves hallgatók)
  • a 2021/22-es tanév I. félévében elérték a 4.00 tanulmányi átlagnak megfelelő kreditindexet;
  • beiratkoztak a 2021/22-es tanév II. félévére; és
  • tanulmányaikat legalább a 2015/16-os tanévben kezdték meg.

Nem pályázhat az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjra az a hallgató, aki a 2021/2022-es tanévben az Új Nemzeti Kiválósági Program keretében ösztöndíjban részesül.

Az ösztöndíj mértéke: 5 hónapon keresztül havi 60.000 Forint a tanulmányi félév időtartamára (2022. február – 2022. június)

A pályázatok elbírálása: Az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjban – az elsőtől az ötödik évfolyamig – az alábbi értékelési rendszerben legmagasabb pontszámot elért, az Igazságügyi Minisztérium által meghatározott keretszám szerinti nappali tagozatos jogászhallgató részesülhet.

A pályázatokat az ME ÁJK IM Jogászösztöndíj Bizottság rangsorolja. Az ösztöndíjra javasolt hallgatók listáját – évfolyamonkénti bontásban – a Bizottság felterjeszti az Igazságügyi Minisztériumnak. Az ösztöndíjak odaítéléséről az Igazságügyi Minisztérium dönt.

A pályázat értékelési rendszere:

Összesen szerezhető maximális pontszám: 220 pont

Értékelési szempontok:

1. Tanulmányi eredmény (kreditindex alapján) (max. 60 pont)
  2. Nyelvvizsgák (max. 30 pont)
  3. OTDK, TDK tevékenység (max. 40 pont)
  4. Perbeszédverseny, egyéb verseny (adott félévben) (max. 50 pont)
  5. Demonstrátori tevékenység, TDK felelős tevékenység (adott félévben) (max. 10 pont)
  6. Jogi szakkollégiumi tagság, jogi klinikai programban, jogi szakfordító képzésben való részvétel (adott félévben) (max. 15 pont)
  7. Kari vagy egyetemi újság szerkesztésében való részvétel (adott félévben) (max. 5 pont)
  8. Tudományos publikációk (az adott félévben) (max.10 pont)

A részletes pályázati szempontrendszer az alábbi linken érhető el: www.jogikar.uni-miskolc.hu

A pályázóknak az értékelési rendszerben (II-VIII.) elért pontokat dokumentumokkal, igazolásokkal kell alátámasztania! A dokumentumokat, igazolásokat az UNISYS rendszerbe fel kell tölteni. Az elektronikus pályázati rendszerben megjelölt, de igazolással alá nem támasztott pontok az értékelésnél nem kerülnek figyelembe vételre. A határidőn túl beérkezett vagy hiányos pályázatok elbírálására nincs lehetőség!

A rangsorolást követően a hallgatóknak 2022. március 2-tól lehetősége nyílik megismerni a pályázatukra kapott pontszámot. A jogorvoslati kérelem 2022. március 7. 12 óráig írásos formában a Dékáni Hivatalban nyújtható be. A jogorvoslatok elbírálását követően kerül sor az évfolyamonkénti végleges sorrend megállapítására.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázat és a jogorvoslati kérelem benyújtására kizárólag a jelen pályázati felhívásban szereplő határidők az irányadók.

Prof. Dr. Csák Csilla dékán