A lengyel legfelsőbb bíróság szóvivőjének előadása a közép-európai közjog aktuális kihívásairól

2022. március 19., 11:40

A Miskolci Egyetem Közép-európai Akadémia meghívásának eleget téve, a Deák Ferenc Állam- és Jogtudomány Doktor Iskola közép-európai PhD-képzésén résztvevő doktorandusz hallgatóinak 2022. március 17. napján tartott előadást a jogi kar Eperjes termében Aleksander Stępkowski, a varsói egyetem professzora, a lengyel legfelsőbb bíróság korábbi elnöke, jelenlegi szóvivője. Délelőtti előadásában a nemzeti jogok európaizációjának folyamatáról, délutáni előadásában pedig a közigazgatás működésének jogszerűsége tárgyában fejtette ki álláspontját.

A Közép-európai Akadémia közép-európai junior programjának tudományos doktori képzése 2021-ben vette kezdetét a Deák Ferenc Doktori Iskolában, és 2022 májusától is várja a frissen végzett jogászok jelentkezését (https://jogikar.uni-miskolc.hu/cea_scholarship).”