Miskolci hallgató nyerte el a MOKK ösztöndíját

2023. május 2., 09:30

A Magyar Országos Közjegyzői Kamara hagyományteremtő jelleggel 2023. április 26. napján megrendezte az első polgári jogi jogesetmegoldó versenyét, melynek célja a közjegyzői utánpótlás nevelés biztosítása.

A Miskolci Egyetemről négy hallgató vett részt a megmérettetésben, akik mindannyian Karunk hírnevét öregbítve kiemelkedő teljesítménnyel zárták a versenyt.

A versenyen a jelentkező hallgatóknak egy fiktív jogesetet kellett megoldaniuk, együttműködve a versenytársaikkal, mely során a hallgatók anyagi és eljárásjogi ismereteit, vita- és kompromisszumkészségét, érvelési technikáját értékelte a zsűri.

A verseny fődíja a MOKK ösztöndíja, melyet Karunk hallgatója, Lengyel Bianka Panna, harmadéves joghallgató nyert el.

Szívből gratulálunk hallgatóinknak a versenyen nyújtott eredményes szerepléshez!