Országos Római Jogi Perbeszédverseny

2023. május 3., 20:40

Szép miskolci siker az Országos Római Jogi Perbeszédversenyen

A Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara 2023. április 28-án hagyományteremtő szándékkal rendezte meg az első Országos Római Jogi Perbeszédversenyt Budapesten, a Károlyi-Csekonics Palotában. A versenyen hat jogi karról 12 csapat indult. Karunkat két csapat képviselte: az egyiket Czipfel Tibor, Ferencz Veronika és Stenger Kristóf, a másikat Kovács Imre Attila, Kovács Márk és Lovász Bálint alkotta. Minden csapatnak meg kellett oldania egy római jogesetet, majd azt az eljárási szabályok betartásával elő is kellett adniuk. A miskolci elsőéves joghallgatók a barátságos hangulatú versenyen szép sikert értek el: Lovász Bálint a legjobb felperes, Stenger Kristóf a legjobb alperes díjat szerezte meg, a praetori szerepet betöltő Kovács Imre Attila pedig a legjobb dogmatikai elemzés díját vette át csapata nevében. A jogesetek sikeres megoldásához csapataink minden tagja hozzájárult.