Büntetőjogi perbeszédverseny a Miskolci Egyetemen

2023. november 28., 09:45
A  Miskolci Egyetem Bűnügyi Tudományok Intézete Prof. Dr.Nagy Anita egyetemi tanár szervezésével 2023. 11. 23.napján Büntetőjogi Perbeszédversenyt szervezett, melyen a kar hallgatói mérték össze tudásukat vádbeszéd és védőbeszéd kategóriában.
A zsűriben helyet foglalt a Miskolci Törvényszék Büntető Kollégiumvezetője, Dr. Feledi Tamás Bíró Úr, a Borsod- Abaúj-Zemplén Vármegyei Fűügyészséget Dr. Újpál Tamás Csoportvezető Ügyész Úr, a Borsod- Abaúj-Zemplén Vármegyei Ügyvédi Kamarát pedig Dr. Hircsu Krisztina Ügyvédnő képviselte, a zsűri tagjai volt továbbá Róth Erika egyetemi tanár a Bűnügyi Tudományok Intézete Intézetigazgatója, valamint Prof. Dr.Nagy Anita egyetemi tanár.
A versenyen 19 fő hallgató indult, akik jól felkészülten, s retorikai   szempontból is kiválóan adták elő a perbeszédeiket a neves szakmai zsűri előtt.
A legjobb hallgatók szereplése folytatódik a országos versenyen!
Minden versenyzőnek gratulálunk az eredményes versenyzéshez!
Verseny helyezettjei:
Vádbeszéd kategóriában: