ABSZI(M) Alkotmánybírósági Szimulációs Verseny

2023. november 30., 21:20

2023. november 23-án került megrendezédre az ABSZI(M) Alkotmánybírósági Szimulációs Verseny, melyen egyetemünk csapata (hallgatói) különdíjban részesült. A csapat tagjai voltak: Varjas Eszter Kata, Vaszily Blanka Flóra, Üveges Brigitta, Lovász Lilla Adél. A versenyzőknek az előzetesen megküldött jogeset alapján elkészített határozattervezet ismertetése után egy szimulált teljes ülés keretein belül kellett megvitatniuk a verseny központjában álló kérdéskört. Az egyetemünk csapatát a nyílt vita során Varjas Eszter képviselte előadó alkotmánybíróként. A szimulált ülést maga az Alkotmánybíróság elnöke vezette, így a versenyzők valódi betekintést nyerhettek a teljes ülés működésébe. A verseny nagyon jó hangulatban telt, a néha csípős megszólalásokkal színezett vita végére új barátságok születtek, ezzel megerősítve az egyetemek közötti kapcsolatot és együttműködést. Gratulálunk hallgatóinknak!