Veress Emőd kitüntetése

2024. május 6., 21:40

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége az MTA rangos kitüntetését, az Akadémiai Díjat tudományos tevékenységet végző kutatóknak vagy kutatócsoportoknak adományozza az elmúlt években elért kiemelkedő kutatási munkájuk és eredményeik, valamint szakkönyveik, publikációik elismeréseként. 2024-ben az alábbi kutatók kapták meg a nívós díjat:

Veress Emőd, az MTA doktora, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, a Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézet, valamint a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem egyetemi tanára több mint háromszáz tudományos közleményben megjelenő, kiemelkedő kutatói teljesítményének elismeréseként, különös tekintettel a 2022-ben megjelent Fejezetek a magyar magánjogi kodifikáció történetéből. Európai kitekintéssel című, valamint a 2023-ban megjelent A kötelmi jogok dinamikája című monográfiáira.