Stephanus-díj

2023. május 23., 21:05

Stephanus-díjat kapott karunk professzora

2023. május 15-én Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dísztermében Stephanus-díjjal tüntették ki Dr. Sáry Pált, karunk római jogász professzorát. A díjat Dr. Erdő Péter bíboros és Dr. Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök adta át. E díjjal azokat a szerzőket tüntetik ki (teológiai, illetve irodalmi kategóriában), akik műveikben a keresztény értékrendet közvetítik. Dr. Sáry Pál intézetigazgató irodalmi kategóriában (szakíróként) vehette át a díjat; teológiai kategóriában az idei díjazott Dr. Marton József, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem neves egyháztörténész professzora.