Újabb szép miskolci siker az Országos Római Jogi Perbeszédversenyen

2024. május 3., 09:45

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kara adott otthont 2024. április 26-án a II. Országos Római Jogi Perbeszédversenynek, melyen a hét jogi karról 14 csapat indult. Karunkat is két csapat képviselte: az egyiket Jávorszki József, Kankulya Bence és Kocsenga Márton, a másikat Nagy Bence Dominik, Papp Dominik és Répássy Csanád alkotta. Minden csapatnak meg kellett oldania egy római jogesetet, majd azt az eljárási szabályok betartásával elő is kellett adniuk. A miskolci elsőéves joghallgatók a versenyen szép sikert értek el: Nagy Bence Dominik a legjobb felperes, Jávorszki József pedig a legjobb alperes díjat szerezte meg. A jogesetek sikeres megoldásához csapataink minden tagja hozzájárult. Karunk hallgatóit Dr. Sáryné Dr. Gedeon Magdolna tanárnő és Dr. Bajánházy István tanár úr készítette fel és kísérte el a versenyre.