V. Alternatív Vitarendezési Konferencia

2022. szeptember 26., 21:20

A Magyar Nemzeti Bank és a keretei között működő Pénzügyi Békéltető Testület a hazai alternatív vitarendezésfontos pilléreként támogatja az alternatív vitarendezési kultúra fejlődését és elterjedését. Ennek részeként – szakmai partnereivel közösen – ötödik alkalommal rendez konferenciát a témában. A konferencia célja számot adni arról, hogy a COVID19 miatt „kihagyott" két évben milyen változások történtek Magyarországon a különböző alternatív vitarendezési megoldások esetében, illetve Eurázsiára is kitekintést nyújt a Szlovéniában, Bulgáriában, Törökországban, Örményországban és Csehországban alkalmazott alternatív vitarendezési formák és gyakorlatok bemutatásával. Különleges előadás is szerepel a programban, az észak-amerikai indián kultúrákban a mai napig élő ősi vitarendezésről, illetve a navajo indiánok alternatív vitarendezési megoldásairól.

A konferencián elhangzó előadások a Magyar Nemzeti Bank YouTube csatornáján megtekinthetőek:

V. Alternatív Vitarendezési Konferencia 2022 - 1. nap - YouTube

V. Alternatív Vitarendezési Konferencia 2022 - 2. nap - YouTube

Konferencia program 2022. szeptember 29, 1. nap -- Agenda of the 1st day of the conference, September 29, 2022:

10:00     Megnyitó és köszöntők - Opening and welcome speech

10:55     A fogyasztóvédelmi politika új irányai --  The New Directions of the Consumer Protection Policy

Dr. Kupecki Nóra (helyettes államtitkár, Igazságügyi Minisztérium) -- Dr. Nóra Kupecki (Assistant State Secretary, Department of Justice)

11:20     Igazságügyi szakértők az alternatív vitarendezésben -- Judicial experts in alternative dispute resolution

Schváb Zoltán (elnök, Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara) -- Zoltán Schváb (President, Hungarian Chamber of Judicial Experts)

***

13:30    Alternatív vitarendezés fejlődése Bulgáriában – kihívások és alkalmazási területek -- ADR development in Bulgaria – challenges and field of application

Dima Alexandrova (Founder, AdimaLaw Law Firm, Bulgaria)