A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának három fős csapata csoport második lett a debrecenben megszervezett Országos Munkajogi Jogesetmegoldó és Perbeszédversenyen
Sok szeretettel hívunk meg minden érdeklődőt az : EFOP-3.6.2-16-2017-00007 „Az intelligens, fenntartható és inkluzív társadalom fejlesztésének aspektusai” című projekt keretében megvalósuló, távoktatásról szóló workshopunkra, mely a KATOWICE - MISKOLC
DISTANCE LEARNING:INTERNATIONAL DISCUSSION címen kerül megrendezésre
Az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés és a Dura-Conexio Kft. hirdeti meg évente egy alkalommal a Dura László diplomamunka pályázatot. A pályázatra benyújtott diplomamunka, szakdolgozat tárgya legyen kapcsolatban az alábbi témák valamelyikével: munkavállalói érdekvédelem, szakszervezetek és azok feladatai, történelme, honi, európai, nemzetközi kapcsolatai, a munka világa, munkaerő-piac, foglalkoztatás, munkahelyi és munkaügyi konfliktusok, oktatás, továbbtanulás. Érintsen valamilyen időszerű problémakört. Legyen világos, áttekinthető szerkezetű, a szövege és ábraanyaga legyen egymással összhangban.
A Miskolci Egyetem és ezen belül az Állam- és Jogtudományi Kar és ezen belül is az Agrár- és Munkajogi Intézeti Tanszék számára fontos, hogy új nemzetközi kapcsolatok kiépítésével és a meglévőek ápolásával legyen a nemzetközi tudományos színtér meghatározó szereplője. Mindhárom szervezeti egység egységesen tett egy nagyobb lépést ebbe az irányba a katowicei Sziléziai Egyetemmel megkötött együttműködési megállapodással
2019. április 26.-án (pénteken) immáron XVI. alkalommal rendendezték meg az Országos Munkajogi Jogesetmegoldó- és Perbeszédversenyt. A megmérettetésen Karunk csapata is részt vett.