• Hírek
  • 2023-04-06 13:30:00

Messina ERASMUS+ BIP - Blended Mobilitási Program

ERASMUS+ BIP - BLENded mobilitási program

“Science and knowledge in criminal justice in the era of (in)security”

INTENZÍV SZEMINÁRIUM (Messina)

Tisztelt Hallgatók!

A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Erasmus BIP együttműködés keretében lehetőséget biztosít a büntetőjog iránt érdeklődő harmad és negyedéves joghallgatók számára a Messinai Egyetem által koordinált alábbi programban való részvételre:

A program címe: Science and knowledge in criminal justice in the era of (in)security

A program célja, hogy elemezze az új technológiák hatását a bűnmegelőzés és a bűnügyi nyomozás területén a kiemelt súlyú jogellenes cselekmények elleni küzdelem érdekében. A szervezett bűnözésnek a biztonságra, a stabilitásra, a jogállamiságra és a fenntartható fejlődésre gyakorolt negatív hatása miatti aggodalmak a nyomozási stratégiák egyenértékű megváltoztatását teszik szükségessé.

A BIP program két részből áll: van egy online rész (előadások) és egy jelenléti rész (szemináriumi munka más országok hallgatóival), amelynek helyszíne Messinai Egyetem, Olaszország (https://international.unime.it/)

Az online rész időpontja: 2023. július 3-4.

A személyes jelenléttel zajló rész időpontja: 2023. július 6-13. (Messina)

Az oktatás nyelve angol, de a szövegek más nyelveken is rendelkezésre állnak (spanyol, olasz vagy német).

Követelmények:

Minimum középfokú angol nyelvtudás (A2, B1)

Jelentkezési határidő: 2023. április 11. (kedd) 12 óra

Mellékletek: motivációs levél és önéletrajz

A jelentkezéseket judit.jacso@uni-miskolc.hu és a bence.udvarhelyi@uni-miskolc.hu email címekre kérnénk elküldeni.

Költségek finanszírozása:

Az utazás/szállás költségének támogatásához az ERASMUS+ BIP program keretében pályázatot kell benyújtani mobilitási ösztöndíjra. Az ösztöndíj nem fedezi a részvétel teljes költségét, így ahhoz „önerőre” is szükség lesz. Támogatási összeg: 8 nap x 70 Euro (560 Euro).

A programmal kapcsolatos kérdés esetén tájékoztatást ad Prof. Dr. Jacsó Judit tanszékvezető (ME ÁJK BTI).

Teljes felhívás

Program részletes leírása