• Hírek

Büntetőjogi Perbeszédverseny

Rövid beszámoló az eredményekről

BÜNTETŐJOGI PERBESZÉDVERSENY

2019. november 22-én a Miskolci Egyetem Állam és Jogtudományi Kar Bűnügyi Tudományok Intézete Büntetőjogi Perbeszédversenyt szervezett. A  versenyt a Miskolci Törvényszék, a BAZ Megyei Főügyészség és a BAZ Megyei Ügyvédi Kamara támogatta.

A hallgatók vád és védőbeszéd kategóriában versenyeztek. A zsűriben rangos szakmai vezetők vettek részt, így a Miskolci Törvényszéket Dr. Rémiás László Bv Csoportvezető, Törvényszéki bíró képviselte, a BAZ Megyei Főügyészséget  Dr. Görömbei Róbert megbízott főügyészhelyettes , míg a BAZ megyei Ügyvédi Kamarát Dr. Hircsu Krisztina ügyvéd.

A Miskolci Egyetem Állam és Jogtudományi Kar részéről: Prof. Róth Erika és Prof. Dr.Nagy Anita vett részt a zsűri munkájában.

Az eredmények az alábbiak lettek:

A vádbeszéd kategóriában

1.helyezett Légrádi Sophie

2.helyezett : Károlyi  Fanni

3.helyezett : Petrasovszky Berta

míg a védőbeszéd kategóriában:

1.helyezett :Molnár Barbara

2.helyezett : Czibrik Eszter

3.helyezett : Koncz Barbara

A versenyen részt vett valamennyi hallgatónak gratulálunk!!