• Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék

TDK Bűnügyi Tudományok Intézete 2020

TDK BESZÁMOLÓ

Bűnügyi Tudományok Intézete

2020. november 3-án 15.00 órától került megrendezésre a helyi Tudományos Diákköri Konferencia Büntetőjogi és Büntetőeljárásjogi Szekciója az ÁJK Kari Könyvtárában, de a járványhelyzetre tekintettel a rendezvény online formában is követhető volt.

Az ülést Prof. Dr. Róth Erika intézetigazgató asszony nyitotta meg, köszöntötte a zsűri tagjait, a versenyző hallgatókat, felkészítő konzulenseiket, és az érdeklődő hallgatóságot.

Az idén öt hallgató ismertette rendkívül színvonalas dolgozatát (négy büntetőjogi és egy büntetésvégrehajtási témában): Balogh Alexandra Petra, negyedéves hallgató, konzulense: Prof. Dr. Jacsó Judit, egyetemi tanár, Fülöp Zsanett, negyedéves hallgató, konzulense: Dr. Sántha Ferenc, egyetemi docens, Lindt Roland, harmadéves hallgató, konzulense: Csemáné Dr. Váradi Erika, egyetemi docens, Nagy Anna Krisztina, negyedéves hallgató, konzulense: Dr. Gula József, egyetemi docens, Rémiás Adél, negyedéves hallgató, konzulense: Prof. Dr. Nagy Anita, egyetemi tanár.

A bemutatott pályaművek a büntetőjog érdekes és színes területeit dolgozták fel a pénzmosás jogi szabályozásának legújabb hazai és uniós tendenciáitól, a kannabisz növény büntetőjogi vonatkozásain, a jogos védelem megítélésének problémáin át, a vallásgyakorlás és egyes vallási felekezetek büntetőjogi megközelítéséig, de képet kaphattunk az alapvető jogokat sértő elhelyezési körülmények miatti kártalanítás jogintézményéről is.

A versenyzők előadásait követően elsőként a hallgatói opponenciákat, majd az intézetünk oktatói részéről dr. Mirczik Ádám PhD hallgató, valamint dr. Pongrácz Ildikó tudományos segédmunkatárs szakmai véleményeit ismerhették meg a résztvevők.

A dolgozatok bemutatását követően a bizottság visszavonult döntéshozatalra. A döntés – tekintettel a dolgozatok magas színvonalára – hosszas tanácskozás eredményeként született meg, amelynek értelmében:

I. helyezést ért el Lindt Roland, harmadéves hallgató „Sed libera nos a malo – A vallásgyakorlás és egyes vallási felekezetek a büntetőjog tükrében” című dolgozatával, konzulense Csemáné Dr. Váradi Erika egyetemi docens volt.

II. helyezést ért el Balogh Alexandra Petra, negyedéves hallgató „A pénzmosás jogi szabályozásának legújabb tendenciái hazai és európai uniós szinten” című dolgozatával, konzulense Prof. Dr. Jacsó Judit dékánhelyettes, intézeti tanszékvezető egyetemi tanár volt.

A legjobb hallgatói opponensi címet Nagy Zsuzsanna, negyedéves hallgató nyerte el színvonalas értékeléséért.

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek a színvonalas dolgozatokhoz és előadásokhoz és köszönjük az opponensek közreműködését!

Miskolc, 2020.

A beszámolót készítette: dr. Pongrácz Ildikó, tudományos segédmunkatárs (ME-ÁJK BTI)

Az eseményen készült fotók elérhetők a https://drive.google.com/drive/folders/1YE9dhlI2htaolqFCS_IdlcG90wv2c-Cn?usp=sharing linken.