TDK Ülés a Kereskedelmi Jogi Tanszéken

2023. november 29., 12:55

Az ülés kezdetén Dr. Csirszki Martin (GVH - irodavezető, Döntéshozatalt Támogató Iroda) tartott a hallgatóknak szakmai előadást a Gazdasági Versenyhivatal működésével kapcsolatban. Ezt követően kerül sor a TDK dolgozatok versenyére:

Elsőként Berencsy Lili mutatta be pályamunkáját, amely a „Megosztani vagy nem megosztani? – A gyermekek képmáshoz és hangfelvételhez való jogának megsértése a sharenting tükrében” címet viselte. Majd Borók Kristóf tartotta meg prezentációját  „Az üzletrész átruházás gyakorlati jogkérdései” címmel, majd Fülöp Botond "A kivitelezési szerződés hibás teljesítésének kérdéseit" vizsgáló TDK dolgozatát ismertette.

A hallgatók munkáját három tagú zsűri bírálta el, amelynek elnöke: Ujváriné Dr. Antal Edit (c. egyetemi docens, ME ÁJK) volt, tagjai pedig  Dr. Harsányi Gyöngyi (egyetemi docens, KRE ÁJK) és Dr. Csirszki Martin PhD (irodavezető, GVH) voltak.

A szakmai zsűri értékelése alapján Fülöp Botond nyerte el az I. helyezést. A szekció legjobb opponense Papp Laura lett.

Ezúton is szívből gratulálunk minden versenyző hallgatónak!