Tisztelt Hallgatók!
A Polgári Jogi Tanszék az alábbi tájékoztatót adja az online vizsgák rendjéről.
I. Online szóbeli vizsga elektronikai feltételei
1. Az online szóbeli (záró)vizsga a Google meet elektronikus felületen, annak használatával történik.
2. A vizsgához szükséges számítástechnikai (kép- és hangátvitelt biztosító) eszközt és internetkapcsolatot a vizsga résztvevőinek kell biztosítani. A vizsgázó hallgató által biztosított eszköz és internetkapcsolat megfelelő működéséért a Miskolci Egyetem a felelősséget kizárja.
3. A vizsgázó hallgató a vizsgán nem használhat fülhallgatóval kombinált mikrofont (headset) illetve bármely vezetékes vagy vezeték nélküli fül/fejhallgatót, és a vizsga során végig bekapcsolva kell tartania kameráját és nem némíthatja le mikrofonját.
4. A vizsga nem nyilvános, azon kizárólag a vizsgáztató oktató(k) valamint a vizsgázó hallgató(k) vehetnek részt az online vizsgafelületen.
5. A vizsgáról kép- és hangfelvétel nem készíthető, ennek megszegése esetén a személyiségvédelmi és adatvédelmi jogkövetkezmények alkalmazására kerülhet sor.
6. Az online szóbeli vizsgán a vizsgázó köteles személyazonosságát a megfelelő azonosító okmányok (személyigazolvány, jogosítvány, diákigazolvány) kamerába tartásával igazolni, az azonosítás megtagadása esetén a hallgató nem kezdheti meg az online vizsgát.
II. Az online szóbeli vizsga eljárási rendje
1. A vizsgára történő csatlakozási linket a Tanszék az elearning rendszerben helyezi el a vizsga kezdetének pontos megjelölésével, elkülönítve a levelező és nappali hallgatók részére. Nyomatékosan kérjük, hogy erre a bejelentkezésnél ügyeljenek! Valamennyi vizsgázó hallgató köteles a vizsga kezdetére meghatározott időpontban a megküldött linken bejelentkezni. Ekkor kerül sor a létszámellenőrzésre és itt kapnak tájékoztatást a hallgatók a vizsgabeosztásról és más hasznos információról (pl. a szóbeli vizsga sorrendje, a becsatlakozás szabályai). A létszámellenőrzésre a vizsga kezdetétől számított 15 perces türelmi időt biztosítunk. Az a hallgató, aki nem jelentkezik be a megjelölt időpontban, „nem megjelent” értékelést kap a neptunban és nem vizsgázhat! Ezért a türelmi idő elteltével kérjük, hogy ne próbáljanak csatlakozni, hogy ne zavarják ezzel a folyamatban lévő szóbeli vizsgáztatás rendjét!
2. Amennyiben az elsőként megjelölt időponthoz képest korábban vagy később kerül egy adott hallgatóra a sor, azt a vizsgáztató vagy a neptun rendszeren keresztül azonnali üzenet formájában megküldi a hallgatónak, vagy – amennyiben ehhez a hallgató is hozzájárul, a hallgató által megadott telefonszámon – telefonon jelzi a becsatlakozás szükségességét. A hallgató által rendelkezésre bocsátott telefonszám, mint személyes adat a vizsga végeztével törlésre kerül.
3. A vizsgáztatást a tanszék egy kijelölt oktatója végzi, amennyiben azonban a hallgató két vizsgát elégtelenre teljesített az aktuális félévben, akkor Bizottsági vizsgára kerül sor. A Bizottsági vizsgán a tanszék két oktatója közösen vizsgáztatja a hallgatót.
4. Amennyiben a vizsga során a vizsgáztatóban kétely merül fel a vizsga tisztaságát illetően, bármikor kérheti a hallgatótól környezetének bemutatását, adott esetben egyes tárgyakra, eszközökre kiterjedően is.
5. A tételhúzásra virtuálisan véletlenszerű számgenerátor segítségével, illetőleg a Vizsgáztató oktató által meghatározott egyéb módon kerül sor.
6. A hallgató a tételhúzást követően a vizsgát azonnal megkezdi. A tétel számonkérése történhet az oktató által irányított módon, kérdések révén is. A vizsgáztató a hallgatóhoz a tételhez kapcsolódóan a kötelező tananyag részét képező más kérdést is intézhet.
7. A vizsga érdemjegyét a felelet után a vizsgáztató azonnal közli a vizsgázóval.
8. Az internetkapcsolat megszakadása és rövid időn belüli helyreállítása esetén a vizsgáztató dönti el, hogy az addig elhangzott felelet alapján a vizsgázó hallgató érdemjegyét meg tudja-e állapítani, vagy további kérdés, kérdések feltételére, esetleg új tétel húzására van szükség.
9. Ha az internetkapcsolat vizsga közben megszakad és ésszerű időn belül nem állítható helyre, illetőleg a kép vagy a hang oly mértékben akadozik, hogy az a kommunikáció lehetőségét kizárja vagy nehezíti, a vizsgáztató kezdeményezi a hallgató újbóli csatlakozási lehetőségét. Ebben az esetben a hallgatóval a II/2. pontban részletezett módon kezdeményezi a kapcsolatfelvételt és lehetőséget biztosít arra, hogy aznap az utolsó vizsgázót követően újra behívja a hallgatót vizsgára. Az újbóli kapcsolatfelvétel sikertelensége esetén „nem megjelent” értékelés kerül a leckekönyvbe.
10. Mobiltelefon használatával – Google Meet app mobiltelefonon történő alkalmazásának kivételével – a vizsga nem bonyolítható.
Miskolc, 2020.11.26.
Dr. Heinerné Dr. habil. Barzó Tímea
tanszékvezető egyetemi docens
ME-ÁJK Polgári Jogi Tanszék