Egyéni vizsga polgári jogból - 2020. április 7.

2020. április 4., 13:55

Tájékoztatás A 2020. április 7-i egyéni vizsgákról

Kedves Hallgatók!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a Polgári Jogi Tanszék által 2020. április 7. (kedd) napra biztosított egyéni vizsgák elektronikus teszt formájában kerülnek lebonyolításra.

A teszt a Redmenta nevű internetes felületen lesz elérhető (tájékoztató itt érhető el), ugyanakkor a vizsgán történő részvételhez továbbra is fel kell venniük a vizsgát a neptun rendszerben. Az egyéni vizsgaidőszakban azokból a tárgyakból, amelyek a 2019/2020/2. félévben leoktatásra kerülnek (azaz nem CV tárgyak) egyéni vizsgarendről szóló határozat szükséges a vizsgázáshoz, melyet a jelentkezések lezárását követően a tanszék ellenőriz! A vizsgán történő részvétellel kapcsolatosan az alábbi tájékoztató figyelembevételét és maradéktalan betartását kérjük, hogy a rendszer megfelelően működhessen:

Aki még nem használta az oldalt, annak a felület használata regisztrációt igényel, melyhez egy e-mailcím, jelszó és Név megadása szükséges. Ehhez kérjük, hogy a „Vezetéknév” helyére a Neptun kódjukat csupa nagy betűvel (például: ABCD123), a „Keresztnév” helyére pedig a neptun rendszerben található teljes nevüket (például: Kis-Tóth János) rögzítsék, mert ez szükséges ahhoz, hogy beazonosíthassuk Önöket és hogy a feladatlaphoz rendelhessük Önöket.

A vizsgák – a Polgári jog V. tantárgy kivételével - a neptun rendszerben foglaltaktól eltérően 2020. április 7-én 10:00 órától kerülnek megtartásra, a Polgári jog V. tantárgy pedig ugyanezen a napon 11 órától. ekkortól kitölthető a feladatsor. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a vizsga legkésőbb 10.10 perckor kezdhető el – a Polgári jog V. 11.10 perctől -, utána a rendszer lezár. A vizsgát dr. Kriston Edit tudományos segédmunkatárs felügyeli, akit a vizsga ideje alatt a jogedit@uni-miskolc.hu címen érhetnek el, ha probléma merülne fel.

A feladatlap időzárral van ellátva, az ott szereplő időkeret áll a rendelkezésükre a kitöltésre és a feladatsor kizárólag egyszer tölthető ki, ezért nyomatékosan kérjük, hogy válaszaikat ezen időtartam alatt nézzék át és csak ezt követően küldjék be a feladatlapot. A beküldést követően a feladatlap módosítására nincs lehetőség.

A beküldés után a tanszék oktatói ellenőrzik a kitöltött feladatlapot, ami maximum két napot vesz igénybe, ezt követően az eredmények a neptun rendszerbe rögzítésre kerülnek.

A Redmenta oldal kezeléséről mellékelünk egy tájékoztatót, ami lépésről lépésre bemutatja a felület használatát, valamint lehetőséget biztosítunk, hogy élesben tesztelhessék a rendszert. Április 6-án 14 órától elérhetővé teszünk egy pár kérdésből álló tesztfeladatsort, amit kérünk, hogy minden vizsgára bejelentkezett hallgató próbáljon ki (ezt többször is ki lehet tölteni). Emellett már látható lesz a másnapi vizsga is, viszont kitölteni ekkor még nem tudják, csak másnap a vizsga időpontjában. Probléma esetén keressék dr. Kriston Edit tudományos segédmunkatársat a jogedit@uni-miskolc.hu címen.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a REDMENTA felület egyelőre csak az egyéni vizsga minél gördülékenyebb lebonyolítása érdekben és a rendkívüli helyzetre tekintettel kerül alkalmazásra addig, amíg a Tanszék fel nem készül az e-learning rendszerben biztosított vizsga összeállítására. Ezért nyomatékosan felhívjuk a figyelmet a fent leírtak pontos betartására. Kérjük Önöket, hogy a vizsga időtartama alatt a számítógépükön más program, illetve a böngészőben egyéb honlap ne legyen megnyitva annak érdekében, hogy a számítógép kapacitását más program ne korlátozza, lassítva és rontva ezzel a felület kezelését.

Miskolc, 2020. április 3.

Dr. habil. Barzó Tímea

tszv. egyetemi docens