Polgári Eljárásjogi Tanszék vizsgatájékoztatója

2020. december 11., 09:40

Tisztelt Hallgatók!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a polgári eljárásjogi Tanszék 2020/21/I. félév vizsgáztatási rendje a következő:

Jogász szakon a Polgári Eljárásjog I., II. és III. vizsgák online, a google.meet rendszeren keresztül megrendezett SZÓBELI vizsgák. Minden vizsga esetén a neptun rendszerben fel kell jelentkezni az adott napi vizsgára. Mivel a neptun délben zárja a vizsgajelentkezéseket, ezért oktatóink ezt követően tudják összesíteni a következő napi vizsgázókat, és ezt követően értesítik a hallgatókat a vizsga elérhetőségéről neptun üzenetben. A linket tartalmazó üzenetet a vizsgáztató legkésőbb a vizsga reggelén 7:30-ig köteles megküldeni a hallgatóknak, mely üzenet tartalmazza a vizsga kezdetének időpontját (8:00 vagy 8:30-as kezdéssel számoljanak).

A vizsga kezdetekor kérjük MINDENKI csatlakozzon be a megbeszélésbe, ugyanis ekkor fogja Önöket tájékoztatni a vizsgáztató a vizsga további menetéről (vizsgázók sorrendje, következő vizsgázó értesítésének menete, stb.) Kérjük, ha valaki előre látja, hogy aznap csak későbbi időpontban tud majd csatlakozni, azt minden esetben az üzenetet küldő vizsgáztatónak a vizsga kezdete előtt jelezze üzenetben! Amennyiben valaki a vizsga kezdetekor nem jelentkezik be, akkor azt úgy tekintjük, hogy a hallgató a vizsgán nem jelent meg. Az oktatók a vizsga kezdete után 15 percig várják a vizsgázók bejelentkezését, ezt követően a vizsgázó nem hivatkozhat arra, hogy ő későbbi időpontban próbált bejelentkezni, de akkor a link már nem volt elérhető, nem tudott ahhoz csatlakozni.

A vizsgán a csalás megelőzése érdekében minden vizsgáztató kiskérdéseket fog adni, nem lesz tételhúzás. Amennyiben a vizsgáztató tisztességtelen segédeszköz használatára gyanakszik, erre a hallgatót figyelmezteti, és ha a csalás gyanúja ezt követően is fennáll, akkor a vizsga elégtelen érdemjeggyel zárul. Amennyiben ez a későbbiekben is előfordul, az fegyelmi eljárás megindítását vonja maga után!

A technikai feltételeket a vizsgázó köteles biztosítani (webkamera, mikrofon, megfelelő internetkapcsolat), technikai problémákat nem tudunk figyelembe venni, ilyen esetekben a vizsgát egy másik alkalommal meg kell ismételni!

Igazságügyi igazgatási szakon a Bírósági szervezet és igazgatás kivételével valamennyi vizsga írásbeli. A BSZI vizsgára a jogász vizsgáknál leírtak irányadóak!

Az írásbeli vizsgák esetén is szükséges, hogy a hallgatók a neptunban a vizsgára feljelentkezzenek, csak azok lesznek hozzárendelve az egyetemi e-learning felületen a vizsgához, akik a neptunban arra jelentkeztek, mások számára nem lesznek a tesztek elérhetőek.

Az e-learninges vizsgák esetén ugyanúgy igaz, hogy a vizsgázónál felmerülő technikai problémákra nem tudunk figyelemmel lenni.

Minden vizsga 16:00-tól 17:00-ig lesz elérhető, ezen belül pedig időkorláttal is ellátjuk, ennek hossza vizsgafeladatonként és típusonként  eltérő .

Jogi felsőoktatási szakképzésen minden vizsga írásbeli, az egyetemi e-learning rendszeren keresztül zajlik, az igazságügyi szaknál leírtaknak megfelelően.

Mindenkinek sikeres vizsgaidőszakot kívánunk!

A Polgári Eljárásjogi Tanszék oktatói