Képzés célja
A képzés célja, hogy a résztvevők átfogó elméleti és gyakorlati tudást szerezzenek a jog-pszichológia témakörében. Alapvető szemlélete, hogy felkészítse a résztvevőket a jogi munka során előforduló pszichológiai eredmények és emberi interakciók szakszerű kezelésére, valamint az emberi viselkedés mögött meghúzódó pszichológiai folyamatok megértésére.
A képzés célja ennek megfelelően egyrészt a jogtudomány és a pszichológia tudományának határterületén lévő elméleti és gyakorlati ismeretek megszerzése, másrészt a jogpszichológia egyes részterületeire vonatkozó ismeretek átadása, különös hangsúlyt fektetve a nemzetközi jogpszichológiai kutatási eredmények jogágak szerinti bővebb kifejtésére, jogági pszichológiai gyakorlatok átadására, valamint a jogi munka során a jogász saját tevékenységét érintő pszichológiai elméletekre és gyakorlatokra is.
A képzés bevezető részében az általános pszichológia, szociálpszichológia, fejlődéspszichológia, személyiségpszichológia és a jogpszichológia alapjai, valamint a szakértők igénybevételével kapcsolatos jogi ismeretek kerülnek átadásra. Ezekre felépítve a tematikus részben a büntető-, illetve a magánjoggal összefüggő pszichológiai elméletek, gyakorlatok, valamint kutatások eredményei, a jogi döntések pszichológiája kerülnek bővebb ki-fejtésre. A képzés további célja a jogászok mentális egészségével összefüggő önismereti gyakorlatok kialakítása és átadás. A vonatkozó jogpszichológiai elméletek, gyakorlatok és kutatási eredmények megismerése mellett a speciális kompetenciák között a jogpszichológiai kutatások módszertana és eszközei is átadásra kerülnek.