A végrehajtási jogi szakjogász képzés célja, hogy komplex ismereteket nyújtson a végrehajtási szakjogász képzésben résztvevő jogászoknak a bírósági és közigazgatási végrehajtási eljárás keretében felmerülő joggyakorlat minden aspektusára nézve.
A jogi karokon folyó képzés a végrehajtási jog területén nem nyújt a bírói és közigazgatási gyakorlatra is kiterjedő ismereteket. A jogász szakon folyó képzés a végrehajtási eljárással mint a polgári eljárásjog egyik nemperes eljárásával foglalkozik, összefüggéseire, anyagi jogi szabályaira nem terjed ki. Ezek az alapismeretek nem adnak kellő alapot arra, hogy a gazdasági életben egyre fontosabbá váló végrehajtási helyzetekben a szükséges speciális ismeretekkel felvértezve járjanak el a különböző szakterületek jogászai.
Erre figyelemmel a szakirányú továbbképzés célja, hogy
az alapképzést meghaladó körben és mélységben biztosítsa a gyakorló jogászok számára a végrehajtási eljárásjog körébe tartozó eljárások elméletileg megalapozott és a jogalkalmazási gyakorlatot is feldolgozó ismeretanyagát, amelynek birtokában a jogi feladataik ellátása szakmailag hatékonyabban kivitelezhető. Mind a magánszférában, mind a közszférában alapvető követelmény a határozatok állami kényszer útján történő kikényszerítése, amely csak a komplex ismeretanyagok együttes alkalmazásával lehet célravezető, ehhez pedig a képzésben szereplő tudományterületek alapos ismerete elkerülhetetlen.
Képzési idő
3 félév
Képzési díj
160.000 Ft/félév
Képzés helyszíne
Miskolc
Szerezhető végzettség
végrehajtási jogi szakjogász
Főbb témakörök – tárgyak
Magánjogi (polgári eljárásjog, csőd, felszámolás, végelszámolás) és büntetőjogi (anyagi jog és eljárásjog) szakismeretek.
Informatikai rendszerek, adatbázisok kezelése, díjazási szabályok.
Közigazgatási végrehajtási ismeretek.
Az alapozó és főbb szakjogi ismeretek mellett a képzés gerincét alkotó bírósági végrehajtási ismeretek, beleértve az uniós végrehajtási eljárások kérdését is
Felvételi követelmények
Állam- és jogtudományi oklevél, jogász szakképzettség