Az eseménynek ebben az évben is a Miskolci Egyetem Díszaulája ad otthont; az Aula ékessége az ünnepi pulpitus mögé – Miskolc Város Tanácsa ajándékaként – kerülő „A tudás fája” kompozíció.
Szász Endre 62 m2-es muráliájának központi alakja a „NŐ”; hajtincsei folytatásaiként, elágazó gallyakon tudósok arcképei jelennek meg kör alakú keretekben. Az allegorikus tartalmú falidísz anyaga hollóházi síkporcelán. A Szász Endre-képek tartalmi mondanivalójának mindig fontos eleme volt az a technika is, amellyel a művész dolgozott.
„A tudás fája” Szász Endre saját kivitelében született meg, ahol nem a hagyományos módon, a festékrétegek egymásra rakásával, hanem a felületet redukciójával, azaz elvétellel alakította ki a képet. A Szász-művek fontos szereplői az állatok, melyek ez esetben is két oldalról zárják a teret.
Az 1986-ban készült alkotás ugyanakkor más szimbolikát is tartalmaz, kapcsolatot teremtve a múlt és a jövő között, egyben üzenve a jövő ”tudós-generációinak”. Nem csak a hazai tudomány nagyságainak arcképei jelennek meg ugyanis rajta; az üresen hagyott keretek arra utalnak, hogy a Miskolci Egyetem oktatói, kutatói és különösen hallgatói előtt nyitott a lehetőség: értékes, tartalmas, a nemzetet építő munkával felkerülni a korábbi mesterek közé.
Forrás: Kiss Katalin: A tudás fája In: kozterkep.hu
(forrás: kozterkep.hu
összeállította: Csemáné Dr. Váradi Erika)
A Díszaula a főbejáraton keresztül közelíthető meg. Ruhatár az előtérben áll rendelkezésre.
Parkolni az egyetem területén, a kijelölt parkolóhelyek bármelyikén, térítésmentesen lehetséges.